آموزش

آنتن میکروتیک

آنتن میکروتیک

کمپانی میکروتیک

امروزه کمپانی میکروتیک یکی از معتبرترین و محبوب ترین شرکت ها در حوزه تولید تجهیزات شبکه و وایرلس است. محصولات این شرکت دارای تنوع و انواع مدل ها بوده که می تواند نیاز هر کاربری را در هر سطحی (خانگی، اداری یا سازمانی) پاسخ گو باشد. یکی از ویژگی های اساسی و مهم این کمپانی سبد کالایی کامل تجهیزات آن است و این امکان را می دهد تا تمامی ملزومات تجهیزات شبکه و وایرلس خود را به صورت یکپارچه از این برند تهیه نماییم. یکی از محصولات پرفروش شرکت میکروتیک آنتن های آن است که این محصولات با کیفیت عالی وارد بازار شده و از استقبال عموم برخوردار است.

آنتن میکروتیک چیست؟

برای استفاده از رادیو وایرلس نیاز به آنتن داریم. آنتن وظیفه انتقال اطلاعات به صورت سیگنال را دارد به طوری که در دو سوی یک ارتباط به ازای هر رادیو ما نیاز به یک آنتن داریم. اکثر آنتن هایی که در بازار موجود است سیگنال را به صورت دو طرفه و عمودی و افقی ارسال می کنند. برای انتخاب یک آنتن خوب باید دقت کنیم این موضوع اهمیت ویژه ای دارد زیرا یک آنتن بی کیفیت به مراتب می تواند از توانایی رادیو وایرلسی که تهیه کردید بکاهد. آنتن های شرکت میکروتیک با دقت و آلیاژ بسیار باکیفیتی (آلومینیوم) تولید می گردند و می توان از آن ها در اکثر رادیو وایرلس های آن شرکت و یا حتی دیگر شرکت ها استفاده نمود.

باد گفت که بعضی از رادیو وایرلس های میکروتیک، رادیو آنتن یکپارچه هستند و برای استفاده از آن ها نیازی به آنتن مجزا نداریم برای نمونه می توان به SXTsq یا QRT و … اشاره کرد.

انواع آنتن میکروتیک (Mikrotik)

آنتن های میکروتیک را در بازار میتوان در دو نوع دیش و سکتور تهیه نمود.

دیش میکروتیک

دیش میکروتیک برای ارتباطات دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت سازگاری با رادیو هایی نظیر نت متال، بیس باکس و … را دارا می باشد. دیش میکروتیک در بازار در دو مدل معمولی و پایه سنگین عرضه می گردد.

سکتور میکروتیک

برای ارتباطات یک نقطه به چند نقطه بیشتر از سکتور به دلیل فضای دید 120 درجه ای استفاده می شود و قابلیت سازگاری با رادیو هایی چون نت متال، نت باکس و غیره را دارد.

بیشتر بخوانید: انواع رادیو وایرلس میکروتیک کدامند؟

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *