اخبار

کابل اینترنتی پرسرعت 9000 کیلومتری گوگل

کابل اینترنتی پرسرعت 9000 کیلومتری گوگل

کابل اینترنتی پرسرعت 9000 کیلومتری گوگل و پنج شرکت دیگر در زیردریا کشیده شده و ارتباط بین آمریکا و ژاپن را برقرار کرده است, که سرعت انتقال اطلاعات آن بیش از 60 ترابیت بر ثانیه است.

شرکت گوگل اقدام به کشیدن کابلی در زیر دریا بین آمریکا و ژاپن برای اتصالات اینترنتی کرده است ، این کابل توسط شرکت تایتان تک به طول بیش از 9 هزار کیلومتر کشیده شده است.

کابل اینترنتی پرسرعت 9000 کیلومتری گوگل

گوگل برای این پروژه عظیم بیش از 300 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است . البته باید گفت در این پروژه این شرکت تنها نیست و به همراه 5 شرکت دیگر یک کنسرسیوم  ر ا تشکیل داده است که میتوان  به شرکت های NEC  ژاپن و China Mobile International اشاره کرد.
 
البته در حال حاضر تنها منفعت این کار رسیدن سرعت انتقال به بیش از 60 ترابیت بر ثانیه عنوان شده است اما مسلما برنامه های زیادی پشت پرده این سرمایه گذاری عظیم خواهد بود.

کابل اینترنتی پرسرعت 9000 کیلومتری گوگل

این سریعترین کابل زیر دریایی در سرعت انتقال است ، اگر بخواهیم یک مقایسه بکنیم این کابل با وجود طول بسیار طولانی خود سرعت انتقالش بیش از 10 میلیون برابر بیشترین سرعتی  است که کابل مودم شما میتواند منتقل کند.
این کابل با فناوری پیچیده خود یک فناوری بزرگ به حساب می آید که با وجود طول بسیار زیاد 9 هزار کیلومتری چنین سرعت انتقالی را تامین میکند. زیرا افرادی که از وسایل دیجیتال سررشته دارند میدانند که هر چه طول کابل ها افزایش یابد افت کیفیت به وجود می آید.

کابل اینترنتی پرسرعت 9000 کیلومتری گوگل

برای مثال در نمونه قبلی این نوع کابل ها که بین ژاپن و تایوان کشیده شده بود با طول بسیار کوتاهتر ، سرعت انتقال تنها 20 ترابیت بر ثانیه بود.
این شرکت ها مدعی هستند این اتصال هم اکنون برقرار شده است. و کار در مراحل پایانی قرار دارد.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *