اخبار

3G و 4G اپراتور ایرانسل

3G و 4G اپراتور ایرانسل :

در ماه‌های گذشته دو اپراتور ایرانسل و همراه اول مشغول راه‌اندازی آزمایشی شبکه نسل ۳ برای کاربران خود بوده‌اند. طی این دوره زمانی ، مشترکین این اپراتورها در برخی مناطق می‌توانستند از خدمات اینترنت پر سرعت نسل جدید استفاده کنند. در ادامه در مراسمی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اپراتور ایرانسل موفق به دریافت پروانه ارتقاء نسل شبکه مخابراتی خود شده است. این خبر بدین معنی است که این اپراتور امی‌تواند به صورت قانونی، خدمات نسل ۳ و ۴ را به مشترکین خود در سراسر کشور ارائه دهد.

به گفته روابط عمومی این شرکت: “تمامی مشترکین ایرانسل، بدون نیاز به تعویض سیم کارت خود و یا پرداخت هرگونه هزینه راه‌اندازی یا فعال سازی، یا الزام در خرید بسته‌ای خاص، صرفا با حضور در مناطق تحت پوشش، می‌توانند از کیفیت متمایز این خدمات بهره مند شوند. علامت‌های H، H+ یا 3G و حتی4G یاLTE  روی نمایشگر تلفن همراه نشان می‌دهد که مشترک در شبکه اینترنت پهن باند همراه قرار دارد. هم اکنون خدمات اینترنت در نسل‌های بالاتر، در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، تبریز، رشت، ارومیه، کرمانشاه، همدان، خرم آباد، سنندج، بندرعباس، اراک، اردبیل، قزوین، قم، زنجان، ایلام و اسداباد ارائه شده و به سرعت در حال گسترش است.”

حوه فعالسازی : برای این امر کافیست گزینه مربوط به فعال سازی سرویس (WCDMA یا 3G) را در تلفن همراه خود انتخاب کنید. در صورتی که تلفن همراه مشترک به صورت خودکار به شبکه اینترنت متصل نشد، لازم است تنظیمات به صورت دستی انجام شود. به عنوان مثال، در گوشی هایی با سیستم های عامل iOS، اندروید و ویندوز می‌توانید با فعال سازی گزینه‌های 3G/WCDMA در قسمت Cellular Data/ mobile network، از نسل جدید شبکه اینترنت همراه استفاده نمایید.

راهنمایی‌های بیشتر در سایت http://www.irancell.ir/Portal/Home/Default.aspx در دسترس هستند .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *